Workshop Návrat ku knihe a Varíme a stolujeme s eleganciou

OZ Silnejší slabším v spolupráci s OZ Detské mestečko
Organizuje spoločné aktivity pre deti a mládež z detských domovov vrátane rómskych detí spolu s deťmi a mládežou z bežných rodín.20.11.2015 sa v Športhoteli v Trenčíne uskutočnil kurz „ Varíme a stolujeme s eleganciou“, kde sa deti formou rovesníckeho vzdelávania učili dôstojne prijať návštevu, pohostiť rodinu, priateľov, …. Aktivitou sme sledovali nadobudnutie praktických zručností v bežnom živote, ktoré môžu využiť aj po opustení brán detského domova či rodiny. V prenajatých priestoroch hotela si deti pod vedením šéfkuchára pripravili jednoduchú večeru a získali praktické zručnosti pri slávnostnom stolovaní.
3.12.2015 a 4.12.2015 prebehli workshopy s témou „ Návrat ku knihe“ , prostredníctvom ktorých si deti trénovali komunikačné zručnosti a prácu so získavaním nových informácií. Návštevou knižnice a kníhkupectva pod vedením p. Denisy Briestenskej – vernej čitateľky a dlhoročnej členky mestskej knižnice deti získali odporúčania a cenné rady o tom, že kniha môže byť zdrojom množstva cenných informácií a poznatkov.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt nadácia otvorenej spoločnosti logo          Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt nadácia otvorenej spoločnosti logo

Fotka Magdaleny Suchankovej.

Fotka Magdaleny Suchankovej.

Fotka Magdaleny Suchankovej.
Fotka Magdaleny Suchankovej.
Fotka Magdaleny Suchankovej.

 

 

Advertisement