Október – Spoločne to zvládneme

V mesiaci október sme pokračovali v ďalších spoločných aktivitách, pri ktorých sme spájali ľudí so zdravotným znevýhodnením s komunitou v obci.

Spoznávame sa, informujeme, športujeme, spoločne trávime čas…….. a hlavne sa tolerujeme. Medzi zdravými ľuďmi a znevýhodnenými vznikajú priateľstvá……

Viac informácii, fotky, prebiehajúce aktivity si môžete pozrieť na:

https://www.facebook.com/silnejsislabsim.obcianskezdruzenie

 

 

 

 

 

 

 

Na obecnom úrade v rámci Informačného workshopu sa nám venoval pán starosta, ktorý nám vysvetlil fungovanie samosprávy, kultúrne, športové možnosti v obci, občianske práva a povinnosti. Trpezlivo nám odpovedal na otázky, ukázal nám priestory úradu a podaktorí si aj mohli vyskúšať, ako sa hlási v obecnom rozhlase.

 

 

 

 

 

 

 

 

Športové tréningy pokračovali v trénovaní tenisu v Parku v Chocholnej. Počasie v októbri nám prialo a okrem radosti  z pohybu sme si vychutnali aj krásne jesenné pohľady farebných stromov.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koncom októbra sme absolvovali jeden skvelý výlet – kúpanie v Thermal parku vo Veľkom Mederi.  Vodného zážitku si spoločne užili zdravotne znevýhodnení ľudia, seniori, deti,  členovia a kamaráti OZ Silnejší slabším. Mnohí boli prvý krát vo Veľkom Mederi a podaktorí aj prvý krát na termálnom kúpalisku. Odniesli sme si mnoho pekných zážitkov z príjemnej vody, bubliniek, výborného obedu a spoločných zábavných chvíľ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Advertisement