Participácia v praxi 2 v DSS Adamovské Kochanovce

Pokračovanie praktických aktivít projektu Participácia v praxi 2 ,poďme ďalej. Praktická aktivita v DSS Adamovské Kochanovce. Dnes aj prinesené koláčiky od našej dobrovoľníčky, ktorá piekla na základe receptov ,ktoré poslali účastníci projektu .Ďakujeme aj za pomoc a s dovozom na psychiatrické oddelenie pre lekárov a sestričky pánovi Martinovi Barčákovi. Nápad priniesť koláčiky personálu do nemocnice priamo na menované oddelenie navrhli deti z centier pre rodinu.

,,Čo je vlastne participácia? Predsa „monterková“ aktivita. Nesedieť, nekecať a konať!“ (Martin Barčák)

PARTICIPÁCIA V PRAXI 2 POĎME ĎALEJ MAREC

Komunikácia ,zadanie úlohy ..pozorujte svoju obec ,mesto čo sa Ti páči nakresliť…zistí niečo o budovách,objektoch ..Pri práci sa treba aj občerstviť , tak sa pripravili dobroty a stihol sa aj kurz stolovania pri ktorom sa mládež rozprávala v i akej aktivite by chceli pomôcť vo svojom okolí .Stihli sme zabezpečiť trekingové palice pre domov sociálnych služieb

Ďakujeme deťom a personálu z centier pre rodinu za super spoluprácu …… Ďakujeme každému kto nám pomáha.

PVP2 MAREC

V Trenčíne je pekná cyklotrasa ,len škoda ,že ju lemuje veľké množstvo odpadu .OZ Silnejší slabším s deťmi Centrum pre rodinu Lastovička sa v rámci projektu Participácia v praxi 2,poďme ďalej … rozhodli pozberať odpad ..Počasie prialo ,ale keby sme zbierali týždeň ,tak to nepozberáme ….Našli sa veru všeličo: oblečenie, nábytok, pneumatiky, sklo, plasty………Výber všetkého druhu. Keď to tam niekto vyvezie, veď sa musí aj narobiť.

Nie je to jednoduchšie ísť do zberného dvora??? Napriek pocitu nepochopenia, čo tam všetko je ,užili sme si popri zbere odpadu aj veľa zábavy, dobrej nálady …. Pri práci nám pomohli s odvozom aj páni poslanci Tomáš Vaňo a Martin Barčák ………..Počas aktivity sme zažili milé stretnutie s pánom z moto parku ….

Tešíme sa na ďalšie stretnutie .

PARTICIPÁCIA V PRAXI 2 APRÍL

Projekt Participácia v praxi 2, poďme ďalej . Dnes pán poslanec MUDr Šimon Ždarsky, náš kamarát Teo, pán učiteľ, šport, motocros, deti z centra pre rodinu Trenčín , Adamovské Kochanovce ale i rodín…

Pobyt v prírode, pracovná aktivita, rozhovory pri práci o športe, politike, ale i o našich snoch a plánoch.

Ďakujeme za stretnutie, VĎAKA za Vás čas a chuť stretnúť sa.

PARTICIPÁCIA V PRAXI 2, MÁJ

Katka Devanová navštívila DSS Adamovské Kochanovce, kde porozprávala o krásach prírody. Katka ďakujeme . Ďaľšia aktivita bude pracovná. Prekvapenie – niečo sa chystá.

PVP 2, MÁJ POKRAČOVNIE

Čo je participáciaz? Podiel ? Účasť? Spolupráca? Ochota prísť,?…..

❤

Oz Silnejší slabším ďakuje za doterajšiu prácu na kaplnke v obci Chocholná -Velčice kaplnke ,kde sa realizuje podrezävanie muriva proti vlhkosti ……Realizácia v rámci projektu ..Participácia v praxi….Ešte nás čaká veľa práce, ale veríme, že peknú kaplnku budeme môcť obdivovať ešte veľa rokov

Ďakujeme za spoluprácu pán Bebjak, Korenčiak,Lipták, Kráľ, Patka pani Jastrabíkova a chlapcom z centra pre rodinu Lastovička.

Advertisement